YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 16:29

Valimiz Sayın Salih Ayhan’ın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlama Mesajı

Basın mensuplarının sosyal ve ekonomik haklarını güvence altına alan 212 Sayılı Basın Yasası, 10 Ocak 1961 tarihinde ülkemizde yürürlüğe girmiş ve bu tarih itibarıyla10 Ocak günü, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaya başlamıştır.

Valimiz Sayın Salih Ayhan’ın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Kutlama Mesajı

Basın; dünden bugüne halkımızın bilgilendirilmesi, çeşitli noktalarda toplumsal farkındalığın artırılması ve demokrasi ikliminin ülkemizde hâkim olması adına görev üstlenen çok önemli bir organdır. Bu önemli organın düzenli işleyişinde rol alan basın mensuplarımız da oldukça önemli vazifeler icra etmektedirler. Basın, demokrasinin gerektirdiği temel taşlardan biridir. Bu yüzden basının özgür ve tarafsız çalışıyor olması, halkımızın doğru bilgiye ulaşmasında kilit noktadır.

Bu meslek; fedakârlık, özveri ve sorumluluk isteyen bir meslektir. Gazetecilerimiz, yeri geldiğinde savaşın ortasında, yeri geldiğinde yüzlerde gülümseme yaratacakgüzel bir vesilede toplumun bilgilendirilmesi adına görev yapıyorlar.

Bizler de Şanlıurfa Valiliği olarak;mesai mefhumu gözetmeden, bıkmadan, yorulmadan haber peşinde koşan emekçi basın mensuplarımızın daha iyi koşullarda çalışmalar yapabilmesini önemsiyoruz. Onlar için gereken bu ortamı sağlamak adına, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

Bu zor görevi objektif, özverili ve etik ilkelere uygun bir şekilde yerine getiren ulusal ve yerel basınımızın değerli mensuplarının10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum.Kendilerine çalışma hayatlarında her daimmutluluk, huzur ve başarılar temenni ediyorum.

Enes HAKTANKAÇMAZEnes HAKTANKAÇMAZ