Haber Sitesi
HV
02 EKİM Pazartesi 03:29

Tüm Şanlıurfa Eyyübiye Millet Bahçesinde Buluşacak

Hz. İbrahim ve Hz. Eyyüp Peygamber Makamı’ndan rengârenk tarihi çarşılara, yaşayan yerel mimariden sanayiye kadar Şanlıurfa’nın en önemli değerlerini bağrında barındıran Eyyübiye, müdavimlerini ağırlamak için son hazırlıkların yapıldığı Millet Bahçesi’yle de dikkat çekiyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 16-06-2023 09:52
Tüm Şanlıurfa Eyyübiye Millet Bahçesinde Buluşacak

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçeye kazandırma sözünü verdiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen Eyyübiye Millet Bahçesi, muhteşem peyzajı, sosyal alanları ve göz kamaştıran gece görüntüsüyle tüm Şanlıurfalıları ağırlamaya hazırlanıyor.

Yürüyüş ve bisiklet yolları, tenis, basketbol, voleybol sahaları, oyun alanları, kütüphanesi, düğün salonu ve mesire alanlarıyla Eyyübiye’ye olduğu kadar Şanlıurfa geneli için de önemli bir kazanım olan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde son hazırlıklar tamamlanıyor.

Şehrin yeşil alanlarını koruma ve hayata dahil etme anlamında 180 dekarlık arazisinin çok büyük kısmı yeşil alan olarak korunan Eyyübiye Millet Bahçesi’nde bir de biyolojik gölet bulunuyor.

Kapalı alanlardaki tefrişat işlemleri devam eden Eyyübiye Millet Bahçesi, Şanlıurfa’nın yaz sıcaklarında vatandaşların rahat nefes alacağı bir yer olarak planlanırken, sosyal alanlarıyla da genç yaşlı tüm insanların ihtiyaçlarına cevap verecek donatılara sahip.

Enes HAKTANKAÇMAZEnes HAKTANKAÇMAZ

YORUMLAR