Haber Sitesi
HV
02 EKİM Pazartesi 05:35

Orman Yangınları Artıyor: Hatay, Çanakkale ve Mersin'de Yangınlar Kontrol Altına Alındı

Havaların ısınması ve tatil yerlerinin kalabalıklaşması sonucunda orman yangınları artış gösteriyor. Hatay'ın Belen ilçesinde, Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyü yakınlarında ve Mersin'de Kavakoluğu Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangınlar çıktı. Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle yangınlar kontrol altına alındı. Hatay'da 2 kişi gözaltına alındı. Yangınlar sonucunda evler ve araçlarda hasar meydana geldi. Çanakkale'ye çevre illerden destek gönderildi. Vatandaşlar güvenli bölgelere tahliye edildi.

YEREL
Giriş Tarihi : 17-07-2023 10:35
Orman Yangınları Artıyor: Hatay, Çanakkale ve Mersin'de Yangınlar Kontrol Altına Alındı

Havaların ısınması ve tatil yerlerinin kalabalıklaşması sonrası ormanlarımızdaki yangınlar çoğaldı. Son olarak Hatay'ın Belen ilçesinde, Çanakkale merkeze bağlı Kızılkeçili köyü yakınlarında iki noktada ve Mersin'de Kavakoluğu Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yangın çıktı. Ekipler alevlere havadan ve karadan müdahale ederken son durumu aktaran Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Şu anda sorunumuz bu 3 yangın, bunlara konsantre olmuş vaziyetteyiz." ifadelerini kullandı. İçişleri Bakanı Yerlikaya ise "Belen yangınıyla ilgili 2 kişi gözaltında. 7 evimiz yandı. vatandaşlar güvenli yerlere tahliye edildi" dedi.

HATAY'DA 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Hatay'ın Belen ilçesinde çıkan orman yangını, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürülmeye çalışılıyor. İhbar üzerine bölgeye, çok sayıda helikopter, uçak, arazöz, personel sevk edildi. Hatay Valisi Mustafa Masatlı,Soğukoluk Mahallesi'nde çıkan yangına ekiplerin anında müdahaleye başladığını söyledi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR