Haber Sitesi
HV
24 EYLÜL Pazar 17:10

KARAKÖPRÜ'DE ÇOCUKLARIN UĞRAK YERİ SPOR KURSLARI

Karaköprü Belediyesi'nin Çankaya Mahallesinde bulunan Çadır Spor Merkezinde açılan basketbol, voleybol, tekvando, kurslarında 7-14 yaş arası kız ve erkek çocuklar eğitim alırken, kurslara katılım gösteren gençlerin spora adapte olması ve spor disiplini kazanması hedefleniyor.

SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2023 10:00
KARAKÖPRÜ'DE ÇOCUKLARIN UĞRAK YERİ SPOR KURSLARI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli gençlerin spor yapmasına, sporla fiziksel ve zihinsel gelişim göstermelerine çok önem verdiklerini söyledi.

 

Sağlıklı bir nesil için spor yapan bir toplumun oluşması gerektiğinin altını çizen Başkan Metin Baydilli, “Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip olan Şanlıurfa’mızda bizde Karaköprü Belediyesi olarak çocuklarımızı önemsiyoruz. Spor İşleri Müdürlüğümüz tarafından 7-14 yaş arasındaki çocuklarımıza yönelik açılan kurslarda çocuklar yaz tatilini spor yaparak en güzel şekilde değerlendiriyor. Spor Merkezlerimizde uzman eğitmenler tarafından gençlere farklı branşlarda spor eğitimi veriliyor, güzel antrenmanlar yapılıyor ve en önemli çocuklarımız zamanını spor yaparak verimli değerlendiriyor” dedi.

 

Kurslara katılan çocuklar kendilerine sunulan spor imkânı için mutlu olduklarını ifade ederken, bu imkânı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 

Öte yandan, kurslara başvuru yapmak isteyen 7-14 yaş grubu çocuklar için müracaat ve kayıt işlemleri kendilerine en yakın Karaköprü belediyesinin spor merkezlerinden birine gidip kayıt oluşturabilir.

Enes HAKTANKAÇMAZEnes HAKTANKAÇMAZ

YORUMLAR