Haber Sitesi
HV
02 EKİM Pazartesi 04:43

KARAKÖPRÜ KIRSALINDA YOLLAR SATHİ KAPLAMAYLA YENİLENİYOR

Karaköprü Belediyesi kırsal mahallelerde vatandaşların bozuk yol sorunu yaşamaması için deforme olmuş yolları sathi asfalt kaplama ile yenileyip hizmete sunuyor

YEREL
Giriş Tarihi : 10-07-2023 16:32
KARAKÖPRÜ KIRSALINDA YOLLAR SATHİ KAPLAMAYLA YENİLENİYOR

Karaköprü Belediyesi kırsal mahalleleri kalkındırmak için hizmet götürmeye devam ediyor. Başkan Metin Baydilli kırsaldaki vatandaşların konforuna önem verirken özellikle kırsal mahallelerde yol sıkıntısı yaşanmaması için kırsal hizmetler ekiplerine talimat verdi.

 

Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri kırsaldaki deforme olmuş yollarda sürekli yol yenileme çalışması gerçekleştirirken, yeni uygulamayla yolların daha uzun ömürlü olması için köy içi yollarda sathi asfalt kaplama çalışması yapılıyor.

İlçeye bağlı Överler Mahallesinde vatandaşların bozuk yollarda yazın tozlanma ve kışın da çamur sorunu yaşamaması için köy içi yollarda sathi asfalt kaplama işlemi gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü’de topyekûn bir kalkınma uğraşında olduklarına dikkat çekerek bunun için merkezde olduğu kadar kırsal mahallelerde de ciddi hizmetler gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli, “Karaköprü ilçemiz gelişime açık ve büyüme kaydeden bir potansiyele sahip olduğu için hizmetin en iyisini sunmaya çalışıyoruz. Merkezdeki proje ve hizmetlerimizin yanında kırsalımızda da vatandaşlarımızın konforu için çalışmalar yapıyoruz. Kırsal mahallelerimizde yol sıkıntısı yaşanmaması için köy içi ve köyler arası bağlantı oluşturan yollarda sathi asfalt kaplama çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Geçit Mahallesinin ardından Överler Mahallemizde de yollarda sathi kaplama işlemi yaparak yeniliyoruz. İnşallah her mahallemize bu hizmeti götürüp kırsaldaki vatandaşlarımızın yol sıkıntısı çekmesinin önüne geçeceğiz" diye konuştu.

Överler Mahalle Muhtarı Mustafa Karabulut da yapılan sathi kaplama ile köy yollarının tozdan ve çamurdan kurtarıldığını ifade ederek yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Metin Baydilli’ye ve kırsal hizmetler ekiplerine teşekkür etti.

Karaköprü Belediyesi Överler Mahallesinde yapılan sathi kaplama yol çalışmasının ardından diğer kırsal mahallelerde de program dahilinde çalışmalarını sürdürecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR