Haber Sitesi
HV
24 EYLÜL Pazar 16:18

Eyyübiye’de Gençlik Yatırımları Devam Ediyor

Geleceğe güvenle bakmak için gençlere yönelik sosyal, kültürel ve eğitim amaçlı yatırımlar yapmaya büyük önem veren Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede yapımı devam eden dört yeni eğitim otağıyla gençlere sahip çıkmaya devam ettiklerini söyledi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-06-2023 14:02
Eyyübiye’de Gençlik Yatırımları Devam Ediyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçedeki Ruha, Yenice, Akabe ve Batıkent TOKİ Mahallelerinde yapımı devam eden eğitim otaklarında AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Aslıhan, Meclis Üyesi Abdullah Samak, Ruha Mahalle Muhtarı Mehmet Polat ve Akabe Mahalle Muhtarı Yusuf Kaya ile birlikte incelemelerde bulundu. Eğitim otaklarının son durumu hakkında sorumlulardan bilgi alan ve bazı talimatlar veren Başkan Kuş, mahalle sakinleriyle de görüşerek istişarelerde bulundu.

Eyyübiye Belediyesi olarak ilçenin dört bir yanında hummalı çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Mehmet Kuş, Ruha Mahallesi’nde yapımı devam eden eğitim otağında yaptığı açıklamada, Ruha Mahallesi’ndeki doğalgaz tesis çalışmalarının sonuna gelindiğini ve üst yapı yenileme çalışmalarını yirmi güne kadar tamamlamış olacaklarını söyledi.

Ruha Mahallesi’ndeki eğitim otağında çalışmaların devam ettiğini, eğitim otağının hemen yanında ise Şanlıurfa’da bir ilk olacak Kadınlar Parkı yapımına başladıklarını ifade eden Başkan Kuş, daha sonra diğer mahallelerde yapımı devam eden kitap otaklarında incelemelerde bulundu.

Batıkent TOKİ Mahallesi’nde yapımında son aşamaya gelinen çok amaçlı salon, eğitim otağı, tenis kortu ve park projesinin açılışını gelecek ay gerçekleştireceklerini dile getiren Başkan Kuş, Ruha, Yenice, Akabe ve Batıkent TOKİ Mahallelerindeki eğitim otaklarını önümüzdeki ay gençlerin hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Hem liselere hem de üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere profesyonel öğretmenler nezaretinde eğitimlerin verildiği eğitim otaklarını ilçenin tüm mahallelerinde oluşturmayı hedefleyen Başkan Kuş, yine gençlerin eğitimine büyük destek olan Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezleri’ni de hizmete sunmuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR