Haber Sitesi
HV
24 EYLÜL Pazar 17:35

BÜYÜKŞEHİRDE HEDEF 2 MİLYON KİŞİYİ HAVUZLA BULUŞTURMAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde merkez ve ilçelerde hizmet veren yüzme havuzlarında geçtiğimiz yıl 800 bin kişi faydalanırken bu yıl sayıları 16’ya çıkarılan açık ve kapalı havuzlarda 2 milyona yakın vatandaşın faydalanması bekleniyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2023 10:24
BÜYÜKŞEHİRDE HEDEF 2 MİLYON KİŞİYİ HAVUZLA BULUŞTURMAK

Türkiye'nin en sıcak illeri arasında yer alan Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde ve ilçelerde yaygınlaştırdığı ve tamamen ücretsiz olan yüzme havuzlarına giden çocuklar sıcak havalarda hijyenik ve güvenli havuzlarda serinlemenin tadını çıkarıyor.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde faaliyette bulunan 16 yüzme havuzu ile meydana gelen boğulma vakalarının önüne geçmeye çalışıyor. 3 aylık yaz mevsimi boyunca uzman ekip gözetiminde faaliyet gösteren havuzlarda günlük 40 bin kişi ücretsiz olarak faydalanıyor.

 

2022 yılının yaz aylarında toplamda 800 bin vatandaşa hizmet veren yüzme havuzlarında bu yıl hedef 2 milyona yakın vatandaşı sıcak havalarda kanallara gitmek yerine havuzlarla buluşturmak. Okulların tatil olmasının ardından havuzlara akın eden öğrenciler, su değişimi aralıksız yapılan ve bulaşıcı hastalıklara karşı klorlanan havuzlarda uzman antrenörlerin gözetiminde yüzme öğreniyor.

 

Çocuklar Güven İçinde Serinliyor

 

Havuzlarda yüzerek gönüllerince eğlenen çocuklar, yüzmeyi çok sevdiklerini ve her gün havuza geldiklerini söyledi. Daha önce kanala gidip yüzdüklerini söyleyen çocuklar, kendilerine bu imkânı sağlanmasının daha güzel olduğunu ve daha güvenli yüzdüklerini ifade ettiler

 

AdminAdmin

YORUMLAR