Haber Sitesi
HV
02 EKİM Pazartesi 05:30

Antalya'nın Kemer ilçesindeki orman yangını 4. gününde söndürüldü

Antalya'nın Kemer ilçesinde pazartesi akşamı başlayan orman yangını, kontrol altına alındı. Bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.

YEREL
Giriş Tarihi : 28-07-2023 17:26
Antalya'nın Kemer ilçesindeki orman yangını 4. gününde söndürüldü

KARADAN ULAŞMAK ZOR OLDU

Göynük Değirmendere Mahallesi'ndeki ormanlık alanda 24 Temmuz Pazartesi akşam saatlerinde başlayan yangın kontrol altına alındı. 4 gün boyunca karadan ulaşımın güçlükle sağlandığı bölgedeki yangına sabahın ilk ışıklarına kadar gece görüşlü helik

ÇOK SAYIDA UÇAK VE HELİKOPTER MÜDAHALE ETTİ

Bölgede görev yapan helikopterler, denizden aldıkları suyu yanan alanlara taşıyarak söndürme çalışmalarına destek verdi. Karadan da çok sayıda arazöz, iş makinesi, itfaiye araçları ve orman işçileriyle alevlerin yayılmaması için mücadele etti.

opterler ile müdahale

1963 SORTİ YAPILDI

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Göynük Değirmendere Mahallesi'nde 24 Temmuz Pazartesi akşam başlayan orman yangınına aralıksız müdahale edildiğini bildirip şunları demişti: "An itibarıyla hava gücümüz 431 saat uçuş gerçekleştirip 1963 sorti yaptığı Kemer orman yangınına 7 bin 230 ton su ile doğrudan müdahale etti. Kara ve hava gücümüzle sonuca ulaşıp yangının kontrol altına alındığı haberini vermek için ormanın kahramanları aralıksız mücadele ediyor."

edildi.

Enes HAKTANKAÇMAZEnes HAKTANKAÇMAZ

YORUMLAR